top of page

שימו‭ ‬לב, ‬עולים‭ ‬בערב‭ ‬ראשון (31.3) ‬
נשארים‭ ‬עד‭ ‬רביעי‭ ‬אחה"צ ‭ (‬3.4‭)‬
(המליאה‭ ‬האחרונה‭ ‬לפני‭ ‬הפגרה)

במה‭ ‬מרכזית‭ ‬תתקיים‭ ‬בימים‭ ‬א׳, ‬ב', ‬ג‮'‬‭
‬ב‭ ‬19:00‭-‬בקפלן 1, ‬ירושלים (‬סמוך‭ ‬לכנסת‭(

 1. קביעת מועד לבחירות לפני יום השנה לטבח השבעה באוקטובר

 2. ביטול פגרת הכנסת שאמורה להתחיל ב- 7.4.24. לא הגיוני שחיילים ילחמו, עקורים יחיו בסיוט, חטופים יעברו גיהנום וח״כים יצאו לחופשה

 3. החזרת כל החטופים והחטופות. עסקה עכשיו!

יום הפקודה הגיע!

ביום ראשון ה-31.3 בשעות אחר הצהריים, אנחנו עולים לכנסת להפגנת ענק ואחריה ״הפגנת שבת״ של שלושה ימים.

אנחנו דורשים שלושה דברים:

נתראה ביום ראשון, 31.3 בירושלים.

שריינו גם את הערב הזה וגם את שלושת הימים שאחריו.

זה עלינו

?

למה עכשיו

?

למה לצאת מהבית

?

האם אפשר להשפיע

?

מה אנחנו רוצים

בזמן שהחטופים והלוחמים בעזה, המפונים כבר חצי שנה חסרי בית, הקיטוב בשיאו והכלכלה קורסת - ממשלת המחדל ממשיכה לדאוג רק לעצמה ולשותפיה הכהניסטים והמשיחיים ולסכן את המדינה.

אנחנו חייבים להפעיל לחץ עצום מהשטח על בעלי ההשפעה ועל הפוליטיקאים כדי שהממשלה שמדרדרת אותנו לתהום תעצור ותחזיר את המנדט לעם. 

ברור! מחאת 2023 הנחושה מול ההפיכה המשטרית הוכיחה - אין דרך לעצור עם שהתחיל ללכת.

אין דרך לבלום התעוררות אזרחית ענקית
וכמו שהצלנו את ישראל מהרס מערכת המשפט, כך נציל אותה מהשמדת הערך חסרת הפרופרציה של ממשלת נתניהו והכהניסטים.

מדינת ישראל מתדרדרת מדחי אל דחי - עוד נופלים, עוד חטופים שנהרגים בשבי, עוד מוסדות של המדינה שעוברים השמדה (המשטרה, משרדי הממשלה וכו׳) על ידי שרים בלתי ראויים, עוד נזק בינ״ל.

 

ומה הם עושים? הם רוצים לצאת לפגרה! לעם ישראל נמאס, נמאס לחכות שמישהו יקח אחריות או יתעורר, אנחנו מגיעים לדרוש כאן ועכשיו - תודיעו על מועד בחירות!

אנחנו דורשים שלושה דברים:

הכרזה על מועד בחירות שיתקיימו עוד לפני יום השנה לשבעה באוקטובר. זה המינימום הערכי והמוסרי שאנחנו חייבים לנופלים, למשפחות שלהם, למפונים, לכולם. 

ביטול הפגרה של הכנסת. לא סביר בשום עולם שהם יצאו לחופשה בזמן שהלוחמים מחרפים את נפשם בעזה, החטופים והחטופות נמקים ועוברים גיהנום בשבי ועשרות אלפים עוד עקורים מביתם. 

חתירה לעסקה להשבת החטופים והחטופות - דיי למריחות, דיי לשקרים ולאינטרסים, דיי. החובה המוסרית שלנו היא להחזיר את כל החטופים והחטופות - עכשיו!

לינקים חשובים

לו״ז הפגנות יומי

הלו״ז ימשיך להתעדכן במהלך הימים הקרובים ומומלץ להיכנס לאתר כדי לעקוב אחר השינויים

אל תשכחו להשאר מעודכנים!

 • כמה ימים צפויה להימשך ההשבתה?
  כרגע מדובר בשביתת אזהרה של יום אחד. המטרה היא להתחיל בקטן ולאט לאט לסחוף את שומרי הסף האזרחיים (ההסתדרות, ראשי המשק, השלטון המקומי, ראשי האקדמיה) להצטרף לימי ההשבתה הבאים - אנחנו צריכים להיות המצפן
 • למה דווקא עכשיו?
  מדינת ישראל על סף תהום, על סף מלחמה אזורית, על סף אסון כלכלי ומדיני ובידוד בינ״ל, כל אלו הם לא גזרות גורל - כל אלו הם לא עובדות מובהקות, הן במידה רבה תולדה של ממשלה מנותקת, סקטוריאלית, חסרת אחריות וחסר חזון שעושה כל טעות אפשרית. אם לא נלך לבחירות ונוריד אותם מהגה השלטון, הכנסת תצא לפגרה בסוף יולי והם יקבלו ״רישיון להרוס״ לפחות עד נובמבר - אסור לנו לקחת את הסיכון הזה.
 • איך זה יעזור שנשבות?
  מכיוון ששומרי הסף האזרחיים - ראשי המשק, ההסתדרות, התעשיינים, השלטון המקומי, האקדמיה מתמהמהים - אנחנו האזרחים צריכים להוביל כי הכוח בידיים שלנו ורק ככה נצליח לייצר שינוי ולהביא לבחירות, אנחנו היינו המצפן המוסרי של החברה הישראלית ואנחנו כנראה צריכים להמשיך להיות כאלו. אם נתמיד ונהיה נחושים הם יצטרפו, כמו גם שאר העם. הדרישה שלנו לבחירות היא מוצדקת מאין כמוה.
 • מה הם כשלונות הממשלה שבגללם אסור להמתין?
  יהיה יותר קל למנות את הישגי הממשלה - אין כאלו. כישלון אחרי כישלון אחרי כישלון, בזירה כלכלית (הורדת דירוג, תקציב סקטוריאלי לא מותאם למציאות החדשה), מדינית (קרע עם ארה״ב והעולם המערבי, ההתנהלות סביב ביה״ד הבינ״ל בהאג), אסטרטגית (אי קביעת יעדים ברורים ברי השגה למלחמה, הימנעות מדיון ביום שאחרי משיקולים פוליטיים), ביטחונית (הפקרת הצפון, מיסמוס הישגי צה״ל בעזה משיקולים פוליטיים), ערכית (הפקרת החטופים, חוסר אמפתיה, אטימות וניתוק), ביטחון פנים (שיא של כל הזמנים בפשיעה), חברתית (המשך הפילוג והשיסוי בין הסקטורים הקטנים אותם משרתת הממשלה הזו לבין הרוב המופקר בישראל), הסברתית (מדינת ישראל לא מנסה אפילו לעמוד בפרץ הבליץ׳ ההסברתי שישראל חווה בעולם). זו רשימה חלקית והיא הולכת ומתרחבת ומעמיקה מיום ליום ולכן ישראל צריכה ללכת לבחירות ויפה שעה אחת קודם.
 • האם קריאה לבחירות אינה מסכנת את החטופים?
  נהפוכו - כנראה שהליכה לבחירות היא הפתרון היחידי שיציל את החטופים והחטופות. בצורה מפוכחת אפשר לומר שיש שלושה תרחישים בהם החטופים והחטופים יכולים לחזור: ממשלת נתניהו תחזיר אותם בעסקה מבלי שהיא תתפרק ממשלת נתניהו תחזיר אותם בעסקה אחרי שהתפרקה ונקבע מועד בחירות הממשלה הבאה תחזיר אותם בעסקה מבין 3 האופציות האלו, הסבירה ביותר היא כנראה הממשלה הבאה, אחריה ממשלת נתניהו אחרי הכרזה על מועד בחירות וניתוק התלות הפוליטית של נתניהו בסמוטריץ׳ ובן גביר והאפשרות בעלת הסבירות הנמוכה ביותר היא ממשלת נתניהו הנוכחית, שכן יש פער עצום בין חלקיה בגישה לעסקה ואין סיכוי שהאגף המשיחי בממשלה יסכים לעסקה בתנאים המדוברים, משמע - עסקה = נפילת הממשלה ולכן נתניהו לא יבחר באופציה הזו ויעדיף לעשות זאת רק אם הממשלה כבר נפלה (כאתנן פוליטי לקראת בחירות).
 • אנחנו במלחמה - האם לא צריך לחכות שתסתיים?
  ראשית נכון לכרגע ישראל נמצאת אומנם בלחימה בעזה, אבל קשה להגדיר אותה כמלחמה, ודאי לא מלחמה בעצימות גבוהה ובכל מקרה - ישראל לא יכולה לעמוד במקום ולחכות עד שנתניהו וקבינט חסרי האישים שלו יחליטו שמתאים להם לעצור את המלחמה (שגורמי מקצוע בהווה ובעבר מתריעים שוב ושוב שהיא מתנהלת בחוסר תכלית), ישראל צריכה לקבל החלטות בנוגע לעתיד הלחימה בלבנון ומול איראן, בנוגע לנתיב בו מתקדמים ברצועה (שלטון פלסטיני אחר, ממשל צבאי או כל פתרון אחר), בנוגע למצבה הבינ״ל והאזורי, בנוגע לכלכלה בשנים הקרובות (שצפויות להיות קשות), בנוגע לחטופים והחטופות ועוד ועוד. את ההחלטה הזו חייבת לקבל ממשלה עם מנדט רחב מהעם, עם לגיטימציה ואמון בינ״ל ועם טובת הציבור לנגד עיניה.
 • מתי הכנסת יוצאת לפגרה?
  הכנסת יוצאת לפגרת הקיץ ב-28.7.24
 • אבל איך עוזר חרם צרכנים ואי קניה?
  המטרה של המהלך היא הפעלת לחץ על שומרי הסף האזרחיים (ראשי המשק, התעשיינים, ההסתדרות, השלטון המקומי וראשי האקדמיה) וכמובן על חברי הכנסת, אחד הכלים לעשות זאת - זה אי ציות אזרחי ובתוך כך גם הקטנה למינימום של הוצאות. כמובן שהנפגעים הישירים של מהלך כזה הם האזרחים מצד אחד (בעצם מניעת הרכישה והצורך שהיא אמורה לענות עליו) ומצד שני העסקים שמהם לא רוכשים. אך ירידה יומית או לכמה ימים של הפדיון לעסק היא כאין וכאפס מול הסכנה הכלכלית שעומדת בפתחה של ישראל, וכפועל יוצא בפתחו של כל עסק גדול כקטן, היה וממשלת החורבן תמשיך בדרכה. ולכן זו הקרבה קטנה יחסית - גם למי שלא מבצע את הרכישות וגם למי שלא מבצעים את הרכישות ממנו כדי למנוע נזק גדול בהרבה בטווח הזמן הקרוב.

יש לכם שאלות נוספות? דברו איתנו בצ׳אט

מפת התמצאות

bottom of page